11 stycznia, 2021

Klimatyzacja do serwerowni

Colder to firma, która dba o komfort i jakość powietrza w pomieszczeniach. Dzięki naszym sprzętom do klimatyzacji, rekuperacji czy wentylacji możemy sprostać wymaganiom każdego miejsca – zarówno mieszkania, domu, jak i biura oraz przemysłu. Szczególna uwagę przykładamy także do serwerowni – są to miejsca, które wymagają od nas stałego stanu wilgotności oraz temperatury, dzięki czemu możemy być pewni, że wszystkie nasze urządzenia i maszyny działają poprawnie.

Klimatyzacja do serwerowni

Aby mieć pewność, że nasze pomieszczenie z elektroniką jest bezpieczne, nie przegrzewa się, ani nie jest podatne na wszelkiego rodzaju zniszczenia spowodowane zbyt wysokim lub niskim poziomem wilgoci, konieczne jest zadbanie o jego odpowiedni stan. Dlatego właśnie, najlepiej jest skorzystać z nowoczesnych i specjalistycznych sprzętów, które pozwolą na ciągłe monitorowanie stanu powietrza w pomieszczeniu. Będą one samodzielnie zmieniały swoją prace i dobierały parametry tak, aby mieć stuprocentową pewność, że pracująca ciągle elektronika nie zniszczy się i nie narazi nas na ogromne straty. Należy pamiętać, że klimatyzator sam w sobie będzie musiał produkować ogromne ilości energii, aby ochłodzić serwerownię – będzie się więc także nagrzewał. Dlatego tak ważne jest zaopatrzenie się w jak najlepsze rozwiązania, które wezmą to pod uwagę i kompleksowo zadbają o całą przestrzeń.

Jak założyć klimatyzację w serwerowni?

Jeśli chodzi o założenie systemu chłodzącego w naszym pomieszczeniu z elektroniką, konieczne będzie odpowiednie zaplanowanie całego przedsięwzięcia. Specjaliści z Colder z chęcią przyjadą do danego miejsca, zapoznają się z jego wymaganiami oraz zadbają o to, aby zaproponowane rozwiązania sprawdziły się jak najlepiej – w końcu niewielkie wnętrze z mniejszą liczbą sprzętów będzie potrzebowało innego systemu niż duża przestrzeń z wieloma maszynami. Możliwe jest więc zastosowanie albo klasycznego klimatyzatora typu split, albo też wariantu naściennego, kanałowego lub sufitowego.

Oczywiście, to tylko początek, jeśli chodzi o zadbanie o odpowiedni stan serwerowni. Firma Colder z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z chłodzeniem tego pomieszczenia!